شرکت نگین تابان زنجان در سال ۸۱ با پیشرفته ترین ماشین آلات و دستگاههای مدرن و پشتوانه ای مستحکم که حاصل تلاش چندین ساله کار تجربی و تحقیقاتی مؤسسین این شرکت بود تولیدات جوشی فولادی را در دستور کار خود قرار داده و با بهره گیری از تجارب مهندسین و صنعتگران و مدیران متخصص در سال ۸۳ موفق به اخذ پروانه بهره برداری با ظرفیت ۱۱۰۵ تن در سال گردید. خط تولید این شرکت شامل واحدهای برش کاری عملیات فرمینگ و فرجینگ گرم و سرد، تنشگیری و پوسته زدایی، تراش و ماشین کاری رنگ آمیزی کوره غوطه وری و لاکی بسته بندی بوده و محصولات این شرکت شامل انواع زانویی سه راهی تبدیل و نیپل درزدار و مانیسمان در تمامی مراحل با کیفیتی بالا که حاصل تلاش بی وقفه کارکنان شرکت است تولید می گردد.

در ادامه سیاست های کلان هیأت مدیره محترم شرکت فاز اول طرح توسعه در سال ۸۷ به اتمام رسید و این شرکت توانست به ظرفیت تولید ۲۱۴۰ تن در سال دست یابد.

در سال ۸۸ بر حسب نیاز و درخواست مکرر مشتریان و پیش زمینه قبلی واحد بازرگانی شرکت با هدف عرضه قطعات مرتبط اعم از لوله شیرگازی فلکه های چدنی و ….. راه اندازی گردید و هم اکنون تولیدات و کالاهای تدارکاتی این شرکت در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت و کمترین زمان ممکن در اختیار خریداران محترم قرار می گیرد.

آزمایشگاه :

آزمایشگاه این شرکت مجهز به مدرن ترین تجهیزات آزمایشگاهی چون دستگاه تست کشش و خمش بال اسکرو، سختی سنج یونیور سال، سختی سنج پرتابل، دستگاه تست هیدرواستاتیک، ضخامت سنج التراسونیک با قابلیت اسکن سطوح و منفذیاب، انواع ابزار دقیق اندازه گیری چون کولیس،  میکرومتر، ارتفاع سنج، ترازوی دیجیتال، زاویه یاب و …..

جهت آزمایش های مخرب و غیر مخرب بوده و کیفیت و محصولات خود را بر اساس استانداردهای مورد نیاز معمول و مورد درخواست مشتری انجام و تضمین می نماید.